Informacja o zmianie wysokości ofiar za prace archiwalne!

Szanowni Państwo,

wraz z rosnącymi cenami mediów oraz materiałów archiwalnych,
od 1 stycznia 204 roku ofiara za prowadzenie poszukiwań genealogicznych przez pracowników Archiwum wynosi 30 zł. za godzinę.

wczytywanie strony

O archiwum

Archiwum Diecezjalne im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza w Tarnowie (ADT) jest agendą Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i bezpośrednio podlega Biskupowi tarnowskiemu, który dla zarządzania tą instytucją ustanawia jej Dyrektora, zastępców i pracowników.

W skład zasobu wchodzą archiwalia wytworzone przez instytucje kościelne na terenie diecezji tarnowskiej (Konsystorz Biskupi, Kuria Diecezjalna, agendy kurialne i parafie). Archiwum posiada księgozbiór podręczny, obejmujący m.in. "Currendy" (urzędowe pismo diecezji tarnowskiej), Schematyzmy Diecezji Tarnowskiej (od 1827), a także opracowania z historii Kościoła i archiwistyki. Archiwum Diecezjalne w Tarnowie posiada pracownię naukową (czytelnię) oraz pracownię komputerową. W pracowni naukowej przyjmowani są petenci, gdzie dokonują kwerendy naukowej.

O archiwum, Archiwum Diecezjalne w Tarnowie asdfasdfasdf O archiwum, Archiwum Diecezjalne w Tarnowie O archiwum, Archiwum Diecezjalne w Tarnowie O archiwum, Archiwum Diecezjalne w Tarnowie O archiwum, Archiwum Diecezjalne w Tarnowie O archiwum, Archiwum Diecezjalne w Tarnowie O archiwum, Archiwum Diecezjalne w Tarnowie

IMG_5729IMG_5732IMG_5720IMG_5748IMG_5708IMG_6119IMG_6095IMG_6163

Godziny urzędowania